שבוע ללא מסכים!

מה זה שבוע ללא מסכים?

שבוע ללא מסכים הוא הזמנה שנתית של מיקרו לשחק, לחקור ולגלות מחדש את שמחות החיים מעבר למסכים הנתמכים בפרסומות.

 

למרות שמדובר בכיבוי מסכים, שבוע ללא מסך לא אומר ללכת בלי טלפון בכלל.
כהתחלה המטרה היא להחליף שעה אחת ביום שהייתה מוקדשת ליוטיוב, משחק מחשב או צפייה בטלוויזיה לשעה בחוץ: שעה במדיה החברתית הפכה לשעה של רכיבה בחוץ, סרט של אחר הצהריים מוחלף בזמן קריאה, זמן יצירה או זמן איכות משפחתי משותף.
מחקרים מראים ששימוש בטכנולוגיה ובמסכים, מגבילים לרוב את התנועה גופנית, מצב שיכול להביא לעיכוב התפתחותי מוטורי.

בניגוד למסכים, רכיבה בחוץ על הקורקינטים של מיקרו משפרת לילדיכם את ההתפתחות המוטורית, שיווי משקל הגוף, ומעלה את הביטחון העצמי של ילדיכם. פעילות גופנית איכותית לא רק מועילה לגוף אלא גם לנפש. פעילות גופנית משמשת תפקיד מרכזי גם בהתפתחות המוח, כאשר אנו פעילים, תאי העצב מתרבים יותר ויוצרים קשרים חדשים. הדבר משפיע לטובה ומשפר מאוד את הריכוז.
זכרו אתם תמיד יכולים לשתף הורים נוספים ברעיון של שבוע ללא מסכים וליצור קהילה קטנה משלכם, כך ילדיכם יוכלו לתאם מפגשים חברתיים ורכיבה קבוצתית משותפת.

נכון ניתוק ילדיכם מהמסכים הוא דבר לא פשוט, אפילו אם זה רק לשעה ביום בתור התחלה. החשיבות והמשמעות של שעה ביום ללא מסכים עבור ילדיכם היא גדולה מאוד והסיפוק הוא מידי.

כדי להקל על התהליך הכנו עבורכם מספר פעילויות שתוכלו לעשות יחד עם ילדיכם:

 

1. רכיבה בחוץ- רכיבה בחוץ היא הפעילות האולטימטיבית שאתם יכולים להציע לילדיכם, כמו שהזכרנו במהלך המאמר רכיבה על קורקינט של מיקרו תורמת המון כלים התפתחותיים עבור ילדיכם.

 

 

2. אם ברשותכם קורקינט/ קסדה של מיקרו, הקימו סדנת יצירה ביתית, קשטו אותם בסרטים או ציירו עליהם עם בצעים שונים, כך תוכלו לעצב אותם כפי שאתם אוהבים. כל ילד ירצה שהקורקינט שלו יהיה היחיד מסוגו בעולם!.

 

 

3. שמרו את התמונה מתחת והדפיסו. תוכלו לצבוע אותה בצבעים שאתם אוהבים!. רוצים להיות יצירתיים יותר? ציירו את הקורקינט של מיקרו בעצמכם ?.

 

אז יאללה זה הזמן לקפוץ למים ולהתחיל שבוע ללא מסכים אצלכם בבית!.

מוזמנים לתייג אותנו ברשתות החברתיות:  microisrael@    #שבוע ללא מסכים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בודק...